Peptide Power Drink 2 x 300 ml

1330
Cena katalogowa: 149,00 zł
Cena dla naszych klientów: 126,65 zł

Rabat obowiązuje po wpisaniu kodu rabatowego w koszyku zamówienia.

 

Unikalny suplement diety, źródło aktywnych biologicznie aminokwasów, peptydów i kolagenu oraz witamin i minerałów.
Najwyższe stężenie kolagenu, peptydów i aminokwasów rybich spośród dostępnych na rynku nutraceutyków i suplementów diety.

Aminokwasy w Nutrivi Peptide Power Drink wpływają na prawidłowe funkcjonowanie metabolizmu oraz wspomagają działanie układu kostnego, chrzęstnego, optymalizują funkcje stawów. Przyczyniają się do regeneracji i utrzymania zdrowia tkanek, których budulcem są białka kolagenowe. Wspomagają proces rekonwalescencji po urazach (np. sportowych).

Aminokwasy w Peptide Drink to krótkie łańcuchy polimeru o nazwie peptydów oraz dłuższe łańcuchy, nazywane są polipeptydami lub oligopeptydami. Około 75 procent ciała ludzkiego składa się z łańcuchów aminokwasów, dlatego są one tak ważne dla naszego organizmu.

Wszystkie reakcje chemiczne zachodzące w organizmie zależą od aminokwasów i białek, które je budują. Wiele osób albo nie otrzymuje wystarczającej ilości białka z żywności, albo mają zaburzony system pobierania substancji odżywczych. Wówczas niezbędna jest suplementacja naturalnymi produktami.

Wystarczająca ilość aminokwasów powoduje, że nasz organizm jest w stanie przeprowadzić procesy, które są niezbędne dla naszego życia, a także może przyczynić się do wzrostu włosów i paznokci, wspomóc regenerację mięśni, skóry, kości i reprodukcji tkanek oraz ogólnopojętego dobrego samopoczucia.

Peptydy zawarte w Peptide Drink wspierają poprawne funkcjonowanie chrząstki i komórek kości oraz wspomagają stymulowanie tworzenia się nowych komórek, które wytwarzają fizjologiczny typ kolagenu i inne substancje wzmacniając strukturę kośćca.

Peptydy w znaczącym stopniu przyczyniają się do wytwarzania kolagenu, jako jedyne wzmagają produkcję aktywnych aminokwasów glicyny, proliny i 4-hydroksyproliny – aminokwasów sprawiających, że tkanki stawowe są mocniejsze i bardziej elastyczne. Przyczyniają się istotnie do tworzenia się chrząstek i odbudowy komórek więzadeł, ścięgien i kości.

Naturalny roztwór aminokwasów, peptydów i kolagenu rybiego (78%), ekologiczny sok z malin (15%), ekologiczny sok z aronii (5%), imbir, sorbinian potasu.
kolagen* 9,11 g/100ml
białko 10,4 g/100 ml
błonnik <0,5 g/100 ml
tłuszcz 0,4 g/100 ml
wartość energetyczna 48 kcal/100ml
wartość energetyczna 204 kj/100ml
węglowodany 0,7 g/100ml
aminokwasy:
kwas asparginowy 0,66 %
gwas glutaminowy 1,01 %
seryna 0,45 %
glicyna 2,38 %
histydyna 0,15 %
arginina 0,85 %
treonina 0,25 %
alanina 0,87 %
prolina 1,14 %
toryzyna 0,08 %
walina 0,21 %
metrionina 0,15 %
cysteina 0,01 %
izoluecyna 0,14 %
leucyna 0,27 %
fenyloalanina 0,22 %
lizyna 0,36 %
*oznaczono na podstawie zawartości hydroksyproliny

Profilaktycznie: podawać 20-25 ml koncentratu dziennie bez rozcieńczania lub po zmieszaniu z wodą w stosunku 1:2/1:3 (w zależności od preferencji smakowych), w razie potrzeby dodać soku lub syropu owocowego. W stanach zwiększonego zapotrzebowania na składniki preparatu, np. w czasie rekonwalescencji po chorobie: podawać 50-75 ml dziennie – w proporcjach podanych powyżej.

PRZECHOWYWANIE: Przechowywać w suchym, chłodnym (temperatura 0-8°C) nienasłonecznionym miejscu. Po otwarciu butelki przechowywać w lodówce i spożyć w ciągu 14 dni.

Najlepiej spożyć przed: data i nr partii na nakrętce.